Muzeum Iluzji

Atrakcje

turystyczne Władysławowa

WIEŻA WIDOKOWA W DOMU RYBAKA

Znajduje się w tym samym budynku co Muzeum Motyli. Z górnego tarasu w słoneczny dzień można podziwiać cały półwysep helski.

Muzeum Motyli

Muzeum Motyli we Władysławowie od samego początku mieści się na 3 piętrze Wieży Widokowej w Domu Rybaka - najbardziej rozpoznawalnego punktu widokowego na Półwyspie Helskim. W dwóch salach prezentowane są motyle i egzotyczne owady z całego świata - łącznie około 3500 okazów. Tak samo jak bliźniacza placówka w Łebie, Muzeum we Władysławowie rozpoczęło swoją działalność w 1999 roku. Muzeum Motyli jako atrakcja turystyczna czynna jest cały rok. Przed wejściem do muzeum znajduje się sklepik, w którym można zakupić pamiątki związane z owadami.

HALLERÓWKA

900 m od Muzeum Motyli.
Letni dom Generała Józefa Hallera obecnie Izba Pamięci i muzeum

ALEJA GWIAZD SPORTU

1400 m od Muzeum Motyli
główny deptak spacerowy, na którym znajdują się mosiężne gwiazdy polskich sportowców 

WĄWÓZ CHŁAPOWSKI

3,5 km od Muzeum Motyli
ąwóz obejmuje ponad 24 ha. Chronione są tu między innymi takie gatunki flory jak: żarnowiec miotlasty, rokitnik zwyczajny, dzwonek okrągłolistny, jałowiec, bażyna czarna, bluszcz pospolity i paprotka zwyczajna. Specyficzne czerwone ubarwienie ziemi występujące w wąwozie jest wynikiem wód gruntowych zawierających duże ilości związków żelaza.

LATARNIA MORSKA

9 km od Muzeum Motyli
W latarni znajduje się Muzeum Latarnictwa prezentujące "Dzieje latarnictwa morskiego". Obiekt wpisany został do rejestru zabytków, jego początki szacowane są na XVII wiek.